ترنسدیوسر DPT10 :

این ترنسدیوسر دیجیتال گامی به جلو برای ارائه قابلیت های دیجیتال در ترنسدیوسرهای معمولی که صرفا دارای خروجی آنالوگ هستند می باشد.

این تجهیز، یک محصول با امکانات متعدد است. از مهمترین ویژگی ها آن قابلیت تنظیم و برنامه ریزی بر اساس خواسته ها و نیازهای محل نصب و استفاده کننده می باشد. در حالت کلی قابلیت اندازه گیری رنج وسیعی از پارامترهای یک شبکه سه فاز را دارا می باشد که بنا با خواسته مشتری می توان آن را بصورت ویژه با قابلیت خاص در آورد.

این محصول پارامترهایی از قبیل توان اکتیو، راکتیو و ظاهری، جریان موثر، ولتاژ موثر، ضریب توان، انرژی های ورودی و خروجی اکتیو و راکتیو، فرکانس و زاویه ها را در یک شبکه سه فاز بوسیله مبدل های داده قوی با دقت بالا اندازه گیری می کند.

این وسیله از طریق ترمینال های ورودی جریان و ولتاژ ، قابلیت دریافت جریان متناوب در بازه صفر تا یک آمپر و همچنین ولتاژ متناوب در بازه 0-600 ولت را داراست . مقادیر اندازه گیری شده در دو شکل داده دیجیتال و آنالوگ قابل ارائه است .

خروجی داده دیجیتال بر روی بستر سریال RS485 و RS232 با پروتکل Modbus ارائه میگردد .تنظیمات مورد نیاز از طریق نرم افزار رابط انجام گرفته و لیست رجیسترهای قابل دسترس نیز در برگه اطلاعات این محصول ارائه گردیده است .

علاوه بر خروجی دیجیتال ، 3 خروجی آنالوگ قابل برنامه ریزی نیز در این تجهیز در نظر گرفته شده که بسته به نیاز می توان هر خروجی را به یکی از پارامترهای اندازه گیری شده اختصاص داد. بازه خروجی های آنالوگ 4-20 میلی آمپر می باشند.

ولتاژ تغذیه دستگاه 48 ولت DC در نظر گرفته شده است . البته درصورت سفارش در رنج های دیگر ، امکان ارائه آن با ولتاژ تغذیه 110VDC و یا 220VAC نیز وجود دارد .

پارامترهای قابل تنظیم در رجیسترهای این ترانسدیوسر شامل :

تاریخ فعلی ، تاریخ شروع و تاریخ انتها ( ثانیه، دقیقه، ساعت، روز، ماه و سال)، پارامترهای مسیر دیجیتال (نرخ، بیت توازن، آدرس، شماره پورت) و تنظیم جریان های خروجی می باشند .

جهت نگهداری زمان بر روی سیستم یک عدد باتری با طول عمر حدود 5 سال در نظر گرفته شده است . قاب این ترنسدیوسر بصورت قابل اتصال بر روی ریل (rail-mounted) بوده که باعث سهولت در نصب آن در تابلوهای مارشال و اینترفیس خواهد گردید .

خانه