نظریه اجرای اتوماسیون در پست های برق ، با هدف سهولت و بهینه سازی بهره برداری ، سالهای زیادی است که در حال اجرا می باشد .

همچون صنعت خودروسازی که زیرساخت اصلی آن قطعه سازی است ، در سیستم های اتوماسیون پست نیز ، وجود زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مهمترین عامل برای در دست داشتن یک سیستم توانا و در عین حال انعطاف پذیر می باشد .

در اجرای سیستم های اتوماسیون پست های برق ، وجود یک Communication Server با ظرفیت و گستره وسیع پروتکل ها به عنوان موتور اصلی این سیستم محسوب می گردد. این بخش در واقع رابط دریافت و ارسال دیتا بین IED ها و تجهیزات و بخش های مختلف سیستم محسوب می شود.

انجام خدمات مهندسی در حوزه اتوماسیون پست های فشار قوی ، شامل طراحی ، تامین کالا و اجرای این سیستمها از قابلیت ها و خدمات مهندسی پیمان خطوط شرق می باشد که تا کنون با برند های ABB , SIEMENS , GE ارائه شده است.

علاوه بر اجرای سیستم های اتوماسیون پست با برند های مذکور ، با توجه به اینکه PKS RTU513 تمامی قابلیت ها و امکانات یک SAS SERVER توانمند و مناسب برای پست های برق و یا پروسه های صنعتی مشابه را داراست ، اجرای سیستم اتوماسیون بر پایه این محصول نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته و نمونه هایی از سیستم های مذکور نیز ، اجرا گردیده است .

خانه