شرکت مهندسی برق و ارتباطات

پیمان خطوط شرق

سومين سمينار كميته سازندگان سازمان نظام مهندسي حفاظت، اتوماسيون و كنترل برگزار شد.

  • سومين سمينار كميته سازندگان سازمان نظام مهندسي حفاظت، اتوماسيون و كنترل در راستای سياست‌هاي اجرايي اقتصاد مقاومتي و به منظور معرفي توانمندي‌هاي ساخت داخل در زمينه اتوماسيون و كنترل برگزار شد. اين سمينار به ميزباني شركت‌هاي پيمان خطوط شرق و ريزموج الكتريك طوس و با حضور جمعي از مديران و كارشناسان صنعت برق در مشهد برگزار شد.
    در این سمینار مهندس رياحي قائم مقام شركت برق منطقه‌اي خراسان با اشاره به ارایه یک استاندارد حفاظت از طرف شرکت مدیریت شبکه برق ایران، بر استفاده از اين استانداردها تاکید نمود و گفت: براي بهينه شدن این استانداردها بايد اقدامات جدي‌تري صورت پذيرد و بتوانيم ارتباط بين شركت‌‌هاي برق منطقه‌اي، توزيع و نظام مهندسي حفاظت، اتوماسیون و کنترل را تقويت كنيم. مهندس رياحي در ادامه به فضاي ايجاد شده در پژوهشگاه نيرو براي ساخت داخل اشاره كرد و افزود: در پژوهشگاه نيرو براي افرادي كه در ساخت داخل فعاليت مي‌كنند زمينه‌اي فراهم شده تا بتوانند از پژوهشگاه و فضاي تحقيقاتي آنجا استفاده كنند و محصولات ساخت خود را آزمايش كنند و تاييدیه دریافت نمايند تا در صنعت استفاده كنند و يكي از اقداماتي كه مي‌توانيم براي شركت‌هاي توليدكننده در خراسان انجام دهيم اين است كه ارتباط بيشتري با پژوهشگاه برقرار كنيم تا فضاي كافي برای انجام آزمایش ودریافت تاییدیه در اختیار شرکت‌ها قرار گیرد.
  • دکتر مهدی مدنی مديرعامل شركت پيمان خطوط شرق حضور كارشناسان و مديران سازمان‌هاي حاضر در این سمینار را حمايت از ساخت داخل دانست و گفت: ما به این نکته اعتقاد داریم که کیفیت خدمات و برنامه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است و در مقابل از دست‌اندرکاران سازمان‌های دولتی و مشتریان هم درخواست می‌کنیم در مقابل تولیدکنندگان داخلی هم به همان میزان که به تولیدکنندگان خارجی فرصت داده می‌شود صبور باشند تا روح حمايت از ساخت و توليد داخل نهادينه شود و در همه شرايط توليد ملي در اولويت باشد.
    مديرعامل پيمان خطوط شرق در ادامه ضمن تشکر از مدیران و کارشناسان شرکت‌های برق منطقه‌اي خراسان و توزيع نيروي برق شهرستان مشهد كه در حمايت از صنعت داخلي پيشتاز بوده و هستند اظهار امیدواری کرد این روابط مانند سال‌های گذشته ادامه پیدا کند.
    در ادامه این سمینار مهندس قلمچي رييس كميته اجرايي به معرفي سازمان نظام مهندسي حفاظت، اتوماسيون و كنترل پرداخت و آقاي مهندس عراقي كميته سازندگان را معرفي نمودند و در پايان نيز شركت‌هاي عضو كميته سازندگان ضمن معرفي شركت و محصولات مرتبط به بحث و تبادل نظر در خصوص ويژگي‌هاي محصولات خود با كارشناسان حاضر در سمينار پرداختند.