شرکت مهندسی برق و ارتباطات

پیمان خطوط شرق

تاکید هیات مدیره بر تعامل اثر بخش با شعب سندیکا

دوازدهمین جلسه هفتمین دوره جلسه هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران یکشنبه نوزدهم آذر ماه سال جاری به میزانی شعبه اصفهان و در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اصفهان برگزار شد.

در این جلسه که اعضای شعبه اصفهان سندیکا میزبان اصلی آن بودند، علی صفرنورالله، رییس هیات‌مدیره شعبه اصفهان برگزاری این نشست مشترک را به فال نیک گرفت و آن را نشانی از همدلی و اتحاد بخش خصوصی دانست. وی ضمن تاکید بر این نکته که در حال حاضر علاقمندی لازم در شعبه اصفهان و اعضای هیات مدیره سندیکا برای ایجاد یک تعامل فعال وجود دارد و اگر بتوانیم از این انگیزه به درستی بهره بگیریم قطعا به نتایج بسیار اثربخشی برای توانمندسازی سندیکا خواهیم رسید.

رئیس شعبه استان اصفهان سندیکا و عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اصفهان ضمن تاکید بر این نکته که توسعه بخش خصوصی مستلزم ایجاد همدلی و وحدت است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که بخش خصوصی برای حل مشکلاتش به دولت، امید ببندد قطعا شکست خواهد خورد. کلید حل مشکلات در دست خود ماست. واقعیت این است که اگر پتانسیل‌های موجود در شرکت‌های عضو و شعب مختلف به درستی از سوی سندیکا هدایت شود قطعا می‌توانیم منتظر تحولات بسیاری در حیطه کسب و کار صنعت برق به ویژه در بخش خصوصی باشیم.

وی در پایان اذعان کرد: هدایت درست توانمندی‌های موجود علاوه بر اینکه برای شعب و استان‌ها اثربخش خواهد بود، می‌تواند در پیشبرد اهداف سندیکا نیز مثمرثمر واقع شود.

در همین راستا علی بخشی، رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران ضمن تقدیر از عملکرد هیات‌مدیره شعبه اصفهان و میزبانی آنها، عنوان کرد: مهمترین مساله‌ای که باید در نظر بگیریم این است که برگزاری جلساتی از این دست و به ویژه نشست‌های مشترک با شعب سندیکا می‌تواند تاثیرات جدی در تصمیم سازی‌ها و سیاستگذاری‌های سندیکا در آینده داشته باشد.

وی کسب نظرات مختلف اعضا را در برنامه‌ریزی و احقاق حقوق آنها بسیار کارگشا دانست و خاطرنشان کرد: شعب می‌توانند در گسترش نفوذ سندیکا و برقراری ارتباطات و تعالات کارساز با افراد موثر و نهادهای تصمیم ساز نقش موثری ایفا کنند. به عنوان مثال برقراری ارتباط هدفمند با نمایندگان هر استان می‌تواند راه سندیکا را برای تعامل فعال و سازنده با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی هموار کند.

رییس هیات‌مدیره سندیکا به فعالیت‌های قابل توجه شعب اصفهان و خراسان به عنوان یکی از مهمترین نقاط قوت این تشکل اشاره کرد و افزود: شعب یکی از ارکان اساسی سندیکا محسوب می‌شوند و این موضوع در دوره هفتم هیات‌مدیره به شکل جدی‌تری مد نظر قرار گرفته است. به همین دلیل قرار بر این گذاشته شد که این جلسه در شعبه اصفهان برگزار شود و در آینده نزدیک هم یکی دیگر از جلسات هیات مدیره را در شعبه خراسان برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: تلاش ما در هفتمین دوره هیات مدیره سندیکا این است که فعالیت های سندیکا را از حالت جزیرهای خارج کرده و این تشکل را به یک واحد منسجم و متحد بدل کنیم. نقدی که تا پیش از این به عملکرد سندیکا وارد بود جزیره‌ای عمل کردن کمیته‌ها، شعب و حتی هیات‌مدیره بود. اما ما مصمم هستیم که با ایجاد تعاملات فعال و کاهش بوروکراسی، انسجام و اتحاد را به مجموعه سندیکا بازگردانیم و قدرت چانه زنی آن را در نهادهای تصمیم ساز افزایش دهیم.